Jak se vám pije?

Jak se vám pije?

Jak se vám pije?

V Budějicích se nám od založení pivovaru BEERANEK začíná rozmáhat takový nešvar. Spousta pivařů mezi sebou přestala používat klasický pozdrav „Jak se ti žije“ a zdraví se slovy „Jak se ti pije“. Nelze říct 100 %, zda k tomuto jevu došlo až po založení našeho pivovaru, ale s jistotou mohu tvrdit, že je toto slovní spojení slyšet mnohem častěji než dříve. Ne že by to nám, jako výrobci lahodného alkoholického moku,  bylo nějak na obtíž, ale rozhodně to považujeme za zajímavé. Ještě zajímavější je pak nevídaná poptávka po našich pivních podtáccích.

Vzhledem k tomu že nejsem pivař a v problematice příliš neorientuji, dělal jsem si před přípravou našeho prvního podtácku menší socioligický průzkum mezi sběrateli pivních tácků. Nechtěli jsme prostě podcenit žádnou stránku naší snahy o dokonalý ležák. V dnešní době už asi nemůže být bez marketingu dobré nic.
No řekněte, pil by někdo z vás Coca~Colu bez její marketingové podpory. Vsadím se, že 80 % z vás pije pije Coca~Colu jen proto, že když při otevření lahve zasyčí stlačený plyn, představíte si automaticky náklaďák plný dárků a k tomu vám Satan Claus příváží na saních skupinu pohledných hostesek v rudých bikinách z propagačního oddělení pobočky výše zmíněné firmy někde v Ottumwa v Iowě.
Vím, že máte chuť na tu colu, ale bavíme se tu o pivu, na to nezapomínejte. 5 % lidí co pije colu si ji skutečně vychutnává a ten zbytek si myslí, že je v ní dodnes koka.qr_code_color

Z miniprůzkumu pak vyplynulo, že ortodoxní sběratelé tácků, tácky zásadně nekupují ani neprodávájí. Jsou pouze měněny kus za kus nebo dle dohody mezi jednotlivými sběrateli. Dnešní doba, kdy je na prodej úplně vše (minulý týden se prý někdo pokusil na eBay prodat panictví prezidenta Putina – aukce byla zrušena, jelikož prý nelze dokázat zda je co prodávat), s sebou pak přinesla změny i v oboru sběratelství pivních podtácků. Chybějící pivní tácek do sbírky si běžně můžete koupit například na aukčních a bazarových portálech a své místo věnuje obchodu s podtácky i většina větších pivních portálů. Donesly se k nám už dokonce nějaké drby, že se naše pivní podtácky prodávají na „černém trhu“ za 50 Kč.

My máme rádi věci tak trošku postaru. A tak jsme se rozhodli, že tácky nebudeme „prodávat“. Myšleno v tom smyslu, že je nebudeme zasílat, když nám někdo pošle například obálku se známkou či dvacetikorunou nebo jiným podobným měďákem. (pokud nám podobnou obálku přesto zašlete, budeme ji brát jako dárek a přísaháme, že každá koruna půjde na zvelebení pivovaru)
Zasílat tácky kdekomu na požádání taky není možné. To zase odporuje námi ctěnému principu, že zadarmo ani kuře nehrabe. A tak jsme celou situaci vyřešili tak nějak po Beerankovsku. Tácky nijak neškudlíme a když si o ně v baru řeknete, tak jich „rozumné“ množství zdarma dostanete. Doufáme, že s nimi pak doma netopíte, ale že je čile posíláte do světa ostatním sběratelům za nás a rozšiřujete své vlastní sbírky. Tak jak to kdysi začalo.

Pro ty z vás, kteří svou první verzi podtácku BEERANEK dosud nemáte, jsme připravili možnost jak si o tento podtácek říct. Nestyďte se a použijte naši SMĚNÁRNU.
Je to jednoduché: Do formuláře na stránce naší směnárny zadáte vyžadované a v případě chuti i nepovinné údaje a počkáte, zda se vám někdo ozve. Vyžadován je email, název pivovaru a typ tácku. Zbytek informací můžete zadat pokud chcete udělat svou nabídku atraktivnější. V budoucnu pro vás co se týče směnárny chystáme nějaká vylepšení. To ovšem zavisí také na tom zda se vám, pivní sběratelům a turistům bude náš nápad líbit. My k tomu přispějeme tak, že vždy budeme mít originální pivní podtácky BEERANEK skladem a budeme vydávat stále nové verze. Tak slibujeme.

Tak jak se vám pije? Tady na tom světě?

dUDLAJ – webmaster

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *