Běž si ho umejt

Běž si ho umejt!

Již druhý den se účastníme 26. mezinárodního pivního festivalu. Na předchozích 25 let se tu často vzpomíná. Vesměs v dobrém. Lépe řečeno, hezky po česku se tu nadává na všechny nedostatky, které má letošní první českobudějovický ročník. Atmosféra festivalu je asi hlavní téma. A pravdou je, že výstavní hala není to pravé místo pro konzumaci piva ani podle mě. Ve srovnání s atmosférou našeho oblíbeného minifestivalu minipivovarů v Borovanech je tato akce opravdu průser. Nicméně kvantitavní rozdíl v nabídce piv je stejně markantní jako rozdíl v atmosféře. Každá akce má své přednosti. Náš minipivovar je asi předurčen spíše pro menší akce.

Vzhledem k tomu, že bylo vydáno místní nařízení, které zapovídá točení piva do kelímků, jsme byli postaveni před problém, jak mýt sklenice. Náš skromný stánek zatím nedisponuje zařízením na mytí sklenic. Naštěstí je náš stánek umístěn nedaleko „ostrůvku“ se spülboyem. Včera dorazilo méně lidí a tak jsme lidem chodili sklenice umýt, aby si naše pivo užili neředěné předchozími zbytky. Dnes už to skutečně nebylo možné a proto se na všechny pivaře obracíme s prosbou: Bež si ho umejt!
No lidi, mějte přece trochu respekt… Jdete ochutnávat pivo a chcete ho do nevymyté sklenice? Co byste mi na to řekli v Singeru??

Závěrem chci říct, že festival je pro nás další zajímavá zkušenost. Otázka účasti na dalším ročníku, bude postavena asi spíš takto: Bude vůbec další ročník zde na výstavišti? Upřímně můžu říct, že mi děláme pro zábavu kolemjdoucích skutečně maximum.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *