Propagace bez legrace

Konečně jsem se dostal k tomu abych vystavil na eshop naše nové marketingové předměty. Jak nová etiketa, tak i podtácek verze 2 mají pro minipivovar, potažmo Singer Pub, velký praktický význam. Když už pivo s sebou, tak v láhvi označené etiketou, (v nejhorším dostanete etiketu s sebou k domácímu polepu) a podtácek naší značky pod vlastní pivo. Etiketa a podtácek prostě patří ke každému minipivovaru jako Bridget k Bardot nebo pivo k Českým Budějovicím.

A jelikož nechceme ochudit nikoho z Vás o skvělý pocit z vlastnictví první verze etikety minipivovaru BEERANEK či druhé verze našich podařených podtácků, umístili jsme je i na náš eshop. V prvním roce existence jsme měli, lidově řečeno, dost práce sami se sebou. Začínali jsme od nuly a všechno se dělo rychleji, než by bylo zdrávo. I tak se nám podařilo bez větších problémů dokončit stavbu a zprovoznit pivovar, kde se daří vařit pivo, které chutná. To, že jsme přitom dokázali vytvořit i značku, která Vás baví, je pro nás bonus navíc.

Jedna věc nás osobně trošku mrzí. Nepodařilo se nám registrovat ochranou známku dle našeho gusta. Vzhledem k tomu, že prokazatelně vaříme pivo v Českých Budějovicích, jsme si tajně mysleli na ochranou známku ve znění: BEERANEK – Budweiser beer. Logika věci je jasná. Velká část klientely našeho hostelu jsou zahraniční turisté. Spojení budějovické pivo je pro mnohé národy naprosto nevyslovitelné, volba proto padla na angličtinu. translate.google.com mluví v tomto ohledu jasnou řečí. Budějovické pivo = Budweiser Beer. Bez větších obav jsme tedy podali žádost a napjatě jsme čekali na odpověď. Přišel nám velmi milý desetistránkový dopis od jedné nejmenované pražské advokátní kanceláře. Resumé? Budweiser beer neznamená Budějovické pivo a nemůžeme si tedy ochranou známku v tomto znění registrovat. Zdá se vám to taky divné? Mně už ne. Teď už totiž vím, že Budějovické pivo se anglicky řekne Budweis Beer a německy Budweiser Bier. A Budvar je jedinečný tím, že tato dvě slovní spojení propojil. Skutečnost je možná jiná a budvarská pravnická angličtina má vlastní slovník, ale to vlastně nehraje roli. Zase jsme všichni aspoň o něco chytřejší.

Zpět k tomu co je v tomto článku důležité. PROPAGACE BEZ LEGRACE. Podtácky, etikety a brzy už i trička jako novinky na eshopu. Minipivovar BEERANEK pro vás chystá i další překvapení v oblasti propagace. Nyní jsme ve fázi návrhu vlastního brandoveho stánku na pivní festivaly, kterých letos absolvujeme o něco více než v loňském roce, připravujeme pro vás novou efektní vícejazyčnou prezentaci na velice zajímavé doméně a mnohem více. Sledujte náš web, facebook, twitter, google+ nebo jen měňte tácky ve směnárně.

PS:protože už nemáme dost práce sami se sebou, udělali jsme vám přijatelnější sazbu na poštovné v případě etiket a podtácků. (odesílat budeme zatím 1x týdně – upřesníme na stránce eshopu) Navíc si můžete objednat etikety i podtácky s množstevní slevou. Neváhejte!! Designy se nebudou opakovat a sady podtácků i etiket jsou v omezeném množství.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *